Aktuality

Staňte se členem

Registrace

Přístup pro členy

osaliance

Otevřenost ICT ve veřejné správě už není jen teorie

Před časem jsme vás seznámili s posláním a programem Open-source Aliance, která jako nezávislé sdružení organizací a odborníků pro open-source chce být partnerem veřejné správě při plnění povinností týkajících se právě nasazování OS a otevřenosti v ICT obecně.

Open-source Aliance byla partnerem letošní konference ISSS

Tradiční konference pro státní správu ISSS se konala 20. a 21. 9. v Hradci Králové. Aliance se představila v rámci pondělního hodinového bloku, ve kterém se hovořilo o implementaci otevřených řešení ve státní správě, o otevřenosti architektury, o problémech s vendor lockinem a tom, jak koncipovat otevřená řešení v organizacích státní správy.

Debata k zavádění open source řešení ve státní správě

Státní správa potřebuje vytvořit prostředí a koncepce, které jí usnadní zavádět otevřená řešení a urychlit digitalizaci. Aliance a její členové umí s touto koncepcí pomoci. To zaznělo v nedávné debatě zástupců Open-source Aliance. Debata se týkala řady témat z oblasti legislativy, architektury i bezpečnosti. Řešilo se, jak si poradit s legislativou, vendor-lockin, jak soutěžit služby a samozřejmě došlo i na téma bezpečnosti.

Další aktuality