Aktuality

Staňte se členem

Registrace

Přístup pro členy

osaliance

Připravili jsme první sadu požadavků na otevřenou integraci

Jedním z nejčastějších problémů tzv. vendor lock-inu je oblast integrace. Úřady moc neví, jaké požadavky na otevírání integrace s proprietárním systémem na dodavatele mít. S tímto dotazem se na Open-source Alianci obrátilo již několik úřadů. Proto se zpracovaly vzorové požadavky na otevřenou integraci, které se již nyní mohou prakticky použít.

osaliance

Otevřenost ICT ve veřejné správě už není jen teorie

Před časem jsme vás seznámili s posláním a programem Open-source Aliance, která jako nezávislé sdružení organizací a odborníků pro open-source chce být partnerem veřejné správě při plnění povinností týkajících se právě nasazování OS a otevřenosti v ICT obecně.

Open-source Aliance byla partnerem letošní konference ISSS

Tradiční konference pro státní správu ISSS se konala 20. a 21. 9. v Hradci Králové. Aliance se představila v rámci pondělního hodinového bloku, ve kterém se hovořilo o implementaci otevřených řešení ve státní správě, o otevřenosti architektury, o problémech s vendor lockinem a tom, jak koncipovat otevřená řešení v organizacích státní správy.

Debata k zavádění open source řešení ve státní správě

Státní správa potřebuje vytvořit prostředí a koncepce, které jí usnadní zavádět otevřená řešení a urychlit digitalizaci. Aliance a její členové umí s touto koncepcí pomoci. To zaznělo v nedávné debatě zástupců Open-source Aliance. Debata se týkala řady témat z oblasti legislativy, architektury i bezpečnosti. Řešilo se, jak si poradit s legislativou, vendor-lockin, jak soutěžit služby a samozřejmě došlo i na téma bezpečnosti.

Další aktuality